Zodpovědné hraní 18+

Hraní hazardní her by mělo být bráno především jako forma zábavy. Vždy mějte na paměti, že kromě zábavy přináší hazardní hry také určitá rizika. Abyste tato rizika minimalizovali, dodržujte zásady zodpovědného hraní. 

Zásady zodpovědného hraní

 • Hrajte pro zábavu – Cílem vašeho hraní nemá být výhra, ale zážitek ze hry. Hazardní hry nejsou zdroj finančních prostředků ani cesta k rychlému zbohatnutí.
 • Hrajte pouze o peníze, které si můžete dovolit prohrát –Nikdy nehrajte na dluh. Nedohánějte prohry navyšováním sázek. Nastavte si herní limity a sebeomezující opatření.
 • Věnujte hraní jen část svého volného času – Hraní by nemělo mít negativní vliv na vaše aktivity a povinnosti, nebo narušit vztahy s rodinou a přáteli.
 • Hrajte jen v dobré psychické kondici – Nehrajte pokud jste unavení, ve stresu nebo ve špatném rozpoložení. Při hraní si dělejte pravidelné přestávky. Nikdy nehrajte pod vlivem alkoholu, léků, drog nebo jiných návykových látek.
 • Mějte hru pod kontrolou – Sledujte jak dlouho hrajete a jaká je aktuální výše vašich proher či výher. Naučte se hru včas ukončit.
 • Seznamte se s pravidly hry – Prostudujte si Herní plán provozovatele hazardních her, u kterého chcete hrát. Na internetu musí být vždy dostupný přímo na webu daného online casina. V kamenných provozovnách si jej vyžádejte u obsluhy. Zjistěte si, jaké jsou pravděpodobnosti výhry a prohry a také jakou návratnost lze u hry očekávat. Pomůže vám to lépe zhodnotit finanční rizika s hrou spojená. Nemějte klamné představy o fungování náhody a pravděpodobnosti. Nevěřte, že k výhře vám pomohou nějaké „zaručené systémy“ – nefungují.
 • Dodržujte zákony. Hrajte pouze u licencovaných provozovatelů. Hra u nich je bezpečnější a férová. Nikdy nenechte ze svého účtu sázet jiné osoby, obzvláště ne osoby mladší 18 let. Osobám mladším 18 let zákon zakazuje účast na hazardních hrách.

Kde hledat pomoc

V případě, že jste zanedbali zásady zodpovědného hraní nebo je zkrátka hazard vaším slabým místem, je dobré vědět, že je spousta míst kam se obrátit o pomoc v případě, že už na to sami nestačíte. Nejprve ovšem musíte rozklíčovat, že máte vy nebo někdo vám blízký problém, který je třeba řešit s odborníkem.

 • Nedokážete myslet na nic jiného
 • Sázíte, abyste získali své prohry zpět
 • Upřednostňujete hraní před rodinou a přáteli
 • Je vám jedno z jakého zdroje peníze použijete, klidně si i půjčíte

Pokud na sobě pozorujete jakýkoliv z výše uvedených stavů, pak je dobré neváhat a obrátit se na odborníky. Ideálním místem, kde hledat pomoc je web zodpovednehrani.cz, který nabízí NONSTOP telefonní linku na čísle 777 477 877. Na webu je také mapa, kde bez problémů najdete centrum pomoci nejbližší vašemu bydlišti. V obou případech jde o anonymní pomoc. Na webu je k dispozici řada článků, které vám pomohou se vzděláváním v oblasti zodpovědného hraní. Přečíst si můžete také příběhy jiných lidí, kteří se s tímto problémem také setkali.

Zákon o hazardu v České republice

Provozování hazardních her, tedy legální sázení, upravuje v České republice zákon č.186/2016 Sb., o hazardních hrách, který vstoupil v platnost 1.1.2017. Ošetřuje a zabývá se podmínkami jak pro provozovatele společností, tak provozovatele hazardní hry (tedy hráče).

Zákon se zabývá podmínkami, které musí sázkové kanceláře splnit pro udělení licence, definuje druhy hazardních her a vymezuje podmínky pro jejich provozování. Spravuje pravidla pro online sázení i pro kamenné pobočky a živou hru.Jeho plné znění naleznete zde.

“Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Webová stránka www.ms-hokej.tv má pouze informační charakter, to znamená, že neorganizujeme ani neprovozujeme jakékoli sázkové, casinové, pokerové, loterijní nebo jiné hazardní či nehazardní hry.