Přípravné zápasy

MS v hokeji 2018 – Předběžná soupiska českého týmu

Na olympijském turnaji, který se konal v tomto roce předvedli češi silný a kompaktní tým, nicméně v zámoří čeká na svoji šanci poměrně mnoho talentovaných hráčů. Trenér Jandač počítá s omlazením týmu, tak aby na MS vyrazilo mužstvo nabité čerstvou energií. Je potřeba, aby tým unesl silný tlak, který na něj odborná i laická veřejnost bude přenášet. Všihni jsou v očekávání dobrého výsledku, vždyť medaili z MS český tým nedovezl už dlouhých šest let.

Na trunaji by tak tým mohli zkušené hráče doplnit nové nové tváře, které již však disponují zkušenostmi ze zámořské NHL. Takovým příkladem mlade pušky je Filip Zadina – jeden z našich nejlépe hodnocených mladíků, nebo Libor Hájek jež zastává post obránce v týmu New York Ranger, kam byl právě trejdován z Tamby Bay. Dalším z mladíků, který připadá v úvahu na doplnění reprezentačního týmu je Martin Nečas, který hájí barvy týmu Carolina Hurricanes.

Předběžná soupiska reprezentačního týmu ČR na MS v hokeji 2018:

Brankáři:

Pavel Francouz, Čeljabinsk (KHL), Patrik Bartošák, Vítkovice (ELH)

Obránci:

Jan Rutta, Chicago (NHL), Radim Šimek, San Jose (AHL), Vojtěch Mozík, Podolsk (KHL), Vojtěch Mozík, Podolsk (KHL), Vladimír Sobotka, St. Louis (NHL)

Útočníci:

Vladimír Sobotka, St. Louis (NHL), Pavel Zacha, New Jersey (NHL), David Kämpf, Chicago (NHL), Michal Řepík, Sparta Praha (ELH), Andrej Nestrašil, Nižněkamsk (KHL), David Kaše, Mora (Švédsko), Tomáš Filippi, Liberec (ELH), Roman Červenka, Fribourg-Gottéron, Milan Gulaš, Plzeň (ELH), Filip Chytil, Hartford (AHL).

Jandač omladil nominaci. Mají šanci se ukázat a třeba jim to otevře cestu dál, hlásí trenér