2019 MS

To nejdůležitější o vstupenkách na MS v hokeji 2019

Letos se bude konat v sousedním Slovensku MS v hokeji. Na nelítostné bitvy se můžete těšit v termínu 10. 5. do 26. 5 2019 a jako obvykle bude turnaj za účasti jak české reprezentace, tak domácích slovenských borců. Připravili jsme pro vás celkový přehled a aktuální situaci s prodejem vstupenek a permanentek na Mistrovství světa v hokeji 2019.

Předprodej vstupenek na MS v hokeji

Prodej vstupenek na MS v hokeji 2019, které se bude konat na Slovensku zastínil naprosto nepochopitelný skandál. Většina vstupenek z úvodního předprodeje totiž skončila v rukách překupníků, namísto aby si nákup užili věrní hokejoví fanoušci. Ti využili nepřipravenosti pořadatelů a především chabého zabezpečení prodejního systému.

Situace se postupně naštěstí stabilizovala a následné vlny prodeje již probíhaly dle plánu – v prosinci šly do prodeje další balíčky a na konci února 2019 byla zahájena poslední část předprodeje, kde se prodávali i lístky na jednotlivá utkání.

Kolaps portálu Ticketportal

Všechny komplikace však není možné házet na pořadatele mistrovství, protože značný díl viny padá i na technologického dodavatele – společnost Ticketportal. Webové stránky Ticketportal ihned po spuštění vykazovaly velmi sníženou rychlost a v krajních případech dokonce úplně padaly.

Náprava bohužel nenastala ani na kamenných prodejnách Ticketportal, jelikož všechny pobočky se tím pádem zahltili a vznikly několikahodinové fronty. S ohledem na aktuální stav si následně část zájemců koupi vstupenky rozmyslelo a rozhodli se rad

Prodej balíčků a permanentek

Předprodej odstartoval nejdříve permanentkami na celé mistrovství, také balíčky pro všechny zápasy ve skupinách či play-off a rovněž balíčky na zápasy konkrétního týmu či balíčky na zvolený den. V rámci první vlny šlo do prodeje cca 30% vstupenek, přičemž platí že 1 člověk si může během jednoho nákupu zakoupit 4 vstupenky z jedné kategorie.

Změna pravidel prodeje vstupenek

Původní pravidla prodeje však vedla k tomu, že jeden člověk nakoupil např. 4 permanentky v Košicích a k tomu 4 další permanentky v Bratislavě. V tomto Ticketportal logicky spatřil prvky překupnictví a po 40 minutách od startu prodeje změnil podmínky pro nákup dalších vstupenek a balíčků. Dle nových regulí si zájemci najednou mohli koupit pouze čtyři jakékoliv balíčky.

Takovéto chaotické jednání ze strany společnosti Ticketportal rozhodně neukázalo připravenost a jen podtrhlo rozpačitý úvod prodeje vstupenek na Mistrovství světa v hokeji 2019.

Ceny vstupenek na MS 2019

Cenová politika slovenských pořadatelů zvedla silnou vlnu nevole. Je sice pravda, že cena vstupenek začíná na zhruba 300 Kč, nicméně se jedná o divácky neatraktivní zápasy. Pro ilustraci zápasy domácích Slováků už začínají na více než 1500 korunách. Podívejte se na kompletní ceník všech vstupenek, permanentek a balíčků na MS v hokeji 2019.