MS Česko

Stadiony MS v hokeji 2024 – informace, parkování, vstupenky, mapa

Hokejový šampionát se po 9 letech vrací do Česka, tak si pojďme představit stadiony MS v hokeji 2024. Přinášíme vám veškeré informace o obou stadionech, možnosti parkování, kde sehnat vstupenky a mapy, jak se na stadion dostat.

Stadiony MS v hokeji 2024

Stadiony MS v hokeji 2024 jsou stejné jako v roce 2015, potažmo 2004. Skupina A se tedy odehrává v největším tuzemském stadionu, vysočanské O2 Areně a skupina B probíhá v Ostravar Areně v Ostravě.

Obě dvě areny mají své domácí týmy. V Praze svá utkání hraje Česko, ovšem i z Ostravy se stane domovský stánek, a to rovnou dvou týmů. V tamní skupině totiž hraje Slovensko a Polsko, a Ostrava leží strategicky nedaleko obou sousedních zemí.

O2 arena

Největší a stále nejmodernější hala v republice je opět hlavním stadionem pro mistrovství světa v hokeji. Svůj program zde hraje skupina A, ve které najdeme kromě Česka i hlavního favorita šampionátu, a to Kanadu.

Hala, postavená v roce 2004 pro tehdejší hokejový šampionát, je hojně využívána, a to nejen pro sportovní účely. Kromě pražské Sparty, která zde hraje domácí Tipsport Extraligu, se zde koná mnoho koncertů českých i světových umělců, hrála se zde i finále tenisových turnajů Fed Cup a Davis Cup nebo basketbalové ME 2022.

O2 ARENA, PRAHA
Adresa Českomoravská 2345/17a, Praha
Rok otevření 2004
Kapacita 17 220 osob
Zápasy skupina A, dvě čtvrtfinále a zbytek play-off
Web www.o2arena.cz

Skupina A, Praha

Jak bylo zmíněno, v O2 areně se hrají zápasy skupiny A. Všechny tuzemské fanoušky zajímají především zápasy Česka na MS v hokeji. Zde je přehled týmů, které ve skupině s naším týmem letos jsou:

 • Česko
 • Dánsko
 • Finsko
 • Kanada
 • Norsko
 • Rakousko
 • Švýcarsko
 • Velká Británie

Dostupnost O2 areny

Ať už jste z Prahy nebo ne, pojedete autem nebo MHD či se vydáte pěšky, tak vám přinášíme přehled všech možností jak se do O2 Areny dostat.

Autobus

V blízkosti O2 areny staví v ulici Českomoravská autobusové MHD linky 151, 152 a 375.

Pokud byste se chtěli vyhnout těmto v době konání MS přetíženým spojům, tak můžete využít linky, které staví na zastávce Nádraží Libeň, konkrétně to jsou 136, 145, 177 a 195.

Tramvaj

Dostupnost tramvají je velmi pohodlná, protože její zastávka nese název Arena Libeň jih, což značí, že zastávka je přímo u O2 areny. Jde o tramvajové linky 8 a 25.

Metro

Nejlepší a nejdostupnější řešení je pražské metro. V těsné blízkosti O2 areny je stanice metra linky B s názvem Českomoravská. Po vystoupení na povrch se ocitnete nedaleko samotného vchodu do areny.

Vlak

Zde záleží, na kterém vlakovém nádraží vystoupíte. Pokud do O2 areny vyrážíte z hlavního nádraží a k přiblížení využíváte metro, pak musíte dojet na Florenc, kde přesednete na linku B směr Černý most a vystoupíte na stanici Českomoravská.

V případě, že vyrážíte ze smíchovského nádraží, pak je postup snadnější, protože nasednete přímo na linku B, opět smět Černý most a vystoupíte na Českomoravské.

Auto

V případě, že se vydáváte na hokej do O2 areny autem, pak vás jistě zajímá, kde lze v jejím okolí parkovat.

Parkování v okolí O2 areny

Samotná O2 arena má k dispozici vlastní kryté parkoviště. V jejím okolí najdeme parkovací dům. Musíte ovšem dorazit s velkým předstihem, protože jinak nemáte šanci sehnat místo.

Parkovat je možné i v okolních ulicích nebo menších parkovištích, i ta jsou ovšem v době konání šampionátu přeplněná. Jako dobré řešení se jeví zaparkovat na okrajích Prahy a vyrazit na MS metrem.

O2 arena mapa

K lepší orientaci v okolí O2 areny vám pomůže přiložená mapa.

V blízkosti O2 areny

V okolí O2 areny najdete mnoho míst, jak si zkrátit čekání na zápas. Na úvod musíme zmínit obchodní centrum Galerie Harfa, kde je kromě obchodů i řada restaurací včetně fast foodů. V nedávné době se odtud stěhovala Síň slávy českého hokeje.

Před O2 arenou pořadatelé připravují oblíbenou fanzónu s bohatým doprovodným programem.

Ostravar arena

Ostravar arena, domácí stadion extraligových Vítkovic, je už také starou známou domovinou pro skupinu B světového šampionátu.

Díky nedalekým hranicím se Slovenskem se z ní vždy stala v podstatě domácí hala našich sousedů. Letos se na šampionát po mnoha letech vrátilo i Polsko, takže domácí týmy zde budou dva.

V případě konání dalšího šampionátu na území ČR je ovšem pravděpodobné, že se program druhé skupiny přesune z Ostravar areny do nové areny v Brně, která je právě výstavbě.

OSTRAVAR ARENA
Adresa Ruská 3077/135, Ostrava
Rok otevření 1986
Kapacita 9 833 míst
Zápasy skupina B, dvě čtvrtfinále
Web www.arena-vitkovice.cz

Skupina B, Ostrava

O Polsku a Slovensku jsme již psali, ale jaké je kompletní složení týmů ve skupině B vám přinášíme zde:

 • Francie
 • Kazachstán
 • Lotyšsko
 • Německo
 • Polsko
 • Slovensko
 • Švédsko
 • USA

Dostupnost Ostravar areny

Pokud nejste Ostravané nebo zkrátka nevíte, jak se k Ostravar areně dopravit, tak se podívejte na následující řádky:

Autobus

Zastávka Městský stadion je vaše cílová stanice, v případě, že jedete autobusem. Název trochu klame, protože zastávka není úplně u stadionu. Každopádně pojedete spoji 31, 45 nebo 61.

Tramvaj

Chystáte-li se na hokej vyrazit tramvají, pak vás bude zajímat zastávka Sport Arena, na kterou jezdí linky 2, 3, 7, 11 a 19. V případě, že se chcete vydat méně vytíženým spojem, pak využijete linku 12, která staví na zastávce Palkovského.

Vlak

I v Ostravě můžete vystoupit na dvou vlakových nádražích, na hlavním nebo na Svinově. Z obou vede přímá tramvajová linka (2, 7 nebo 11) ke stadionu.

Ostravar arena parkování

Samozřejmostí jsou parkovací místa přímo u Ostravar areny, kde jich je skoro 1000. Další možností je parkoviště u nedalekého fotbalového stadionu a u nádraží Ostrava – Vítkovice.

Ostravar arena mapa


Okolí Ostravar areny

V okolí Ostravar areny nalezneme několik restaurací a hotelů. V případě, že cestujete z větší vzdálenosti, tak možnost přespání není na škodu.

I zde pořadatelé chystají fanzónu, kde se fanoušci vždy velmi dobře baví a krátí si čekání na začátek utkání.

Vstupenky na MS v hokeji 2024

Vstupenky na MS v hokeji 2024 lze zakoupit u oficiálních prodejců, kterými jsou Ticketportal, Ticketstream a Sport Events 365.

Na zápasy Česka již ovšem není dostupný ani jediný lístek. Zájem o ně byl enormní a vyprodaly se během několika chvil po spuštění prodeje. I tak doporučujeme sledovat zmíněné portály, protože je šance, že se některé vrátí zpět do prodeje.

Na ostatní zápasy ovšem ještě vyprodáno není, takže šance, že se osobně podíváte na tento hokejový svátek stále existuje.

Zdroj: o2arena.cz, arena-vitkovice.cz, wikipedia.org, ticketportal.cz, ticketmaster.cz, iihf.com