MS Česko

Česko – Dánsko na MS v hokeji 2024: výsledek, sestavy, sestřih

Česko – Dánsko MS v hokeji 2024 bylo již čtvrté vystoupení našeho národního týmu na šampionátu. Česko dokázalo po nelehkém začátku svého soupeře zatlačit a po výsledku 7:4 si připsalo další vítězství za 3 body. Podívejte se na sestřih utkání, sestavy a výsledek.

SESTŘIH UTKÁNÍ ▷

Česko – Dánsko MS v hokeji 2024

Jakkoliv se před zápase Česko – Dánsko na MS v hokeji 2024 mohlo zdát, že půjde o lehké utkání, tak opak byl pravdou. Dokazuje to i vzájemná bilance z posledních let.

Česko na posledních olympijských hrách dokonce s Dánskem padlo, a poslední 4 vzájemné zápasy na MS v hokeji skončily v prodloužení.

MS hokej Česko – Dánsko

Česko – Dánsko 7:4

Utkání začalo ve vlažném tempu ze strany Česka. Dánové byli pohyblivější, dravější. Nicméně národnímu týmu se naskytla jedinečná příležitost ke skórování, když měl k dispozici téměř dvouminutovou přesilovku 5 na 3.

Bohužel křeč v přeislovkách, která nás provází zatím celým turnajem, pokračovala, a tak to bylo naopak Dánsko, kdo využil první početní výhodu. Do konce prvního dějství ovšem srovnal Jan Rutta a zápas tak začínal znovu.

Ve druhé třetině přišlo z české šatny jiné mužstvo a skóre byl najednou 3:1 v náš prospěch. Poté tempo trochu ochladlo a Lukáš Dostál inkasoval podruhé.

O dvougólový náskok přišlo Česko definitivně na začátku třetí třetiny. Vyrovnáno ovšem nebylo dlouho, protože přišla pasáž několika českých brejků 2 na jednoho a na ukazateli skóre svítilo rázem 6:3.

Dánsko vzápětí snižovalo na 6:4, ale definitivní razítko na české vítězství dal Ondřej Palát, jehož gól muselo posvětit video.

Vítězství nad Dánskem je velmi cenné, obzvlášť vzhledem k vyrovnanosti tabulky A. Pozitivem je, že se prosadili hráčí, kteří se doposud v koncovce trápili. Zdvižený prst zůstává u přesilových her. Na šampionátu je totiž horší pouze Polsko.

MS v hokeji 2024 Česko – Dánsko sestavy

Česko: Dostál (Mrázek) – Krejčík, Gudas (A), Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Kubalík – Voženílek, Kämpf, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.

Dánsko: Dichow (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, Jensen, Bruggisser, Jensen Aabo (C), O. Lauridsen (A), Larsen – True, Russell (A), Blichfeld – Aagaard, Mølgaard, Olesen – From, Wejse, Scheel – Storm, Poulsen, Andersen – Schultz.

VIDEO: Sestřih utkání Česko – Dánsko

MS hokej Česko – Dánsko kde sledovat živě

MS v hokeji živě Česko – Dánsko, ale i další utkání světového šampionátu, lze sledovat živě několika způsoby.

Zápasy jsou dostupné jak v televizi, tak online na internetu nebo je dostupný live stream zdarma od TV Tipsport.

MS v hokeji Česko – Dánsko live stream od TV Tipsport

Začneme od poslední zmíněné možnosti, a to od TV Tipsport. Stále populárnější a stále nabitější, co se nabídky přenosů týká. To je online televize sázkové kanceláře Tipsport, která má exkluzivní práva na vysílání zápasů mistrovství světa mezi sázkovými kancelářemi.

Za splnění několika snadných podmínek se ke sledování zdarma dostane každý komu již bylo 18 let. Za samotnou registraci navíc získáte bonus 300 Kč zdarma bez jakéhokoliv vkladu.

CZE – DEN LIVE STREAM ▷

Jak sledovat live stream zdarma na TV Tipsport

  1. Registrujte se u Tipsportu a přihlaste se
  2. V horní liště klikněte na „LIVE“
  3. Vyberte „HOKEJ“
  4. Zvolte zápas a sledujte live!

Odteď můžete sledovat sportovní přenosy 7 dní zcela zdarma.

Kromě sledování zápasu Česko – Dánsko na TV Tipsport nezapomeňte využít zmiňovaný vstupní bonus 500 Kč jen za registraci!

TV Tipsport live stream banner

MS hokej 2024 Česko – Dánsko živě v TV

Tradiční a nejvyužívanější cestou je stále sledování hokeje živě v TV na veřejnoprávní stanici ČT sport, která je volně šířená v pozemním vysílání nebo v programové nabídce satelitních a online televizí.

Stanice vysílá i záznamy utkání, takže díky ní lze sledovat kompletní program mistrovství světa.

Hokej MS Česko – Dánsko online

Hokej MS Česko – Dánsko lze sledovat také online. Opět k tomu využijeme Českou televizi, tentokrát její online sportovní stanici ČT sport Plus, kde je možné si zápasy dokonce vybírat dle preference.

Takže v případě dvou současně hraných utkání si můžete vybrat ten, který vás zajímá více.

Pokud nepotřebujete ke sledování obrazový přenos, ale postačí vám pouze textový, pak je tu web onlajny.com. Ke sledování pouze průběžných výsledků a statistik můžete využít livesport.cz nebo sofascore.com.

MS hokej Česko – Dánsko kurzy

Kurzy na MS hokej Česko – Dánsko a všechna další utkání programu najdete u všech českých sázkových kanceláří.

Kurzová nabídka je stále bohatší. Už to není jenom o sázení na vítěze zápasu, ale vybrat si můžete třeba sázky na střelce gólů, počet trestných minut nebo zda bude nařízeno trestné střílení.

Každá sázkovka navíc nabízí bonusy zdarma jenom za registraci. Vy tedy nic neriskujete a můžete si okořenit sledování zápasů mistrovství světa.

VSAĎTE SI NA MS V HOKEJI S BONUSEM
Tipsport 500 Kč bez vkladu VSADIT ›
Betano 500 Kč bonus VSADIT ›
Chance 200 Kč zdarma VSADIT ›
Fortuna 600 Kč bez rizika VSADIT ›
[18+] MF varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

MS v hokeji 2024 Česko – Dánsko vstupenky

Vstupenky na Česko – Dánsko jsou, stejně jako na všechna utkání českého týmu na MS v hokeji 2024, jsou bohužel úplně vyprodané.

Existuje ovšem možnost, že se některé z nich vrátí zpět do prodeje. Doporučujeme proto sledovat webové stránky prodejců nebo se přímo registrovat u společnosti Sport Events 365, kde si můžete nastavit upozornění v případě, že se lístky vrátí do nabídky.

MS v hokeji Česko – Dánsko bilance

Jak už bylo zmíněno, tak zápasy s Dánskem jsou pro náš národní tým stále větší prověrkou, je tedy zajímavé sledovat co přinese Česko – Dánsko na letošním MS v hokeji.

Celkem spolu oba soupeři v historii mistrovství světa odehráli 8 zápasů, ve kterých v základní hrací době 4x zvítězilo Česko a zbylé čtyři zápasy dospěly do nájezdů a oba týmy si odnesly po dvou výhrách.

Jediný vzájemný zápas, kde Česká republika prohrála po 60 minutách, byl na olympijských hrách 2022 v Pekingu.

ČESKO – DÁNSKO ZÁPASY NA MS A ZOH
Datum Fáze Vítěz Výsledek
2. 5. 2008 Základní skupina MS Česko 5:2
25. 4. 2009 Základní skupina MS Česko 5:0
2. 5. 2011 Základní skupina MS Česko 6:0
4. 5. 2012 Základní skupina MS Česko 2:0
9. 5. 2013 Základní skupina MS Česko 2:1 SN
17. 5. 2014 Základní skupina MS Dánsko 3:4 SN
15. 5. 2016 Základní skupina MS Dánsko 1:2 SN
31. 5. 2021 Základní skupina MS Česko 2:1 SN
9. 2. 2022 Hlavní část ZOH Dánsko 1:2

MS v hokeji 2024 Česko program

Česko na MS v hokeji 2024 čeká celkem 7 zápasů ve skupině A a případné další v playoff. Česko – Dánsko hokej je již čtvrtý zápas programu národního týmu. Skupinovou část uzavírá duel s Kanadou.

MS V HOKEJI 2024 PROGRAM ČESKO
Datum Skupina Zápas Čas
10. 5. Skupina A Česko – Finsko 20:20h
11. 5. Skupina A Norsko – Česko 20:20h
13. 5. Skupina A Švýcarsko – Česko 20:20h
15. 5. Skupina A Česko – Dánsko 16:20h
17. 5. Skupina A Česko – Rakousko 20:20h
18. 5. Skupina A Česko – Velká Británie 20:20h
21. 5. Skupina A Kanada – Česko 16:20h
23. 5. Čtvrtfinále USA – Česko 20:20h

MS hokej Česko – Dánsko dnes

Zprávy a novinky z MS v hokeji 2024 včetně informací o zápasu Česko – Dánsko naleznete na oficiálním webu IIHF nebo na stránkách České televize. Zákulisní informace, krátká videa či sestřihy můžete najít na sociálních sítích.

Zdroj: wikipedia.org, tipsport.cz, chance.cz, ifortuna.cz, betano.cz. sazka.cz, ticketmaster.cz, sportsevents365.cz, ceskatelevize.cz